Понеділок, 30.03.2020, 03:05 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Чи потрібна шкільна форма?
Всього відповідей: 184
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільний музей

Взаємодія музею та школи
Питання залучення елементів музейної педагогіки до навчання виховного процесу є надзвичайно актуальним, оскільки практичне застосування новітніх методів і форм роботи у форматі «школа-музей» дає відчутні результати в процесі формування знань та дитини, у її патріотичному та естетичному вихованні.
Музей і школа у своїй діяльності традиційно мають багато спільного: вони прагнуть виховувати почуття патріотизму, свідоме ставлення до надбань світової та вітчизняної науки і культури; розвивати мислення, творчі здібності та певні практичні навички, стимулювати творчу активність особистості тощо. Проте сьогодні, замість того щоб об'єднатися і спільно реалізовувати навчальні та виховні завдання, музеї та школи діють паралельно в одній площині. Обидві сторони, здавалося зацікавлені в активних партнерських стосунках. Музеї мають залучати нових відвідувачів, а класні керівники, і вчителі-предметники зацікавлені у використанні музейних розробок і на уроках, і в позакласних заходах. Чому я такої взаємної зацікавленості рівень співпраці або не змінюється або, на жаль, навіть зменшується? На нашу думку, обом сторонам треба дещо змінити думку одна про одну і разом шукати такі форми роботи, які б задовольнили всіх.
Особливість навчання в музеях України сьогодні - неформальнісьб і добровільність. З іншого боку, попри відсутність с безпосередньо за роботу в музеї, з'являється можливість і реалізувати свої здібності та задовольнити інтереси, може здійснюватися у формі екскурсій, музейних уроків, занять у гуртках.
Музейний урок (заняття) переважно використовується як роботи музею з учнями шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів.
Гурток при музеї має ширше коло відвідувачів, оскільки це – об’єднання людей за інтересами з метою поглиблення, розширення і набуття умінь, пов'язаних із профілем музею.
Сьогодні в Україні музейна педагогіка не набула такого поширення і підтримки, як у Західній Європі. Проте все частіше у навчальних закладах нашої країни активізується як співпраця з про¬пиляними музеями, так і власна музейна діяльність: створюються власні культурно-мистецькі осередки, картинні галереї, виставки, організовуються зустрічі з видатними художниками, композиторами. Вітчизняні періодичні видання виявляють інтерес до висвітлення різноманітного мистецько-методичного матеріалу на допомогу педагогічним працівникам і батькам із питань ознайомлення дітей із мистецтвом живопису, скульптури, архітектури тощо.
Категорія: Шкільний музей | Додав: admin (23.08.2012)
Переглядів: 1185 | Теги: школи, музею, Взаємодія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
Колінковецький ЗНЗ
Головна, 52
с. Колінківці
Хотинський район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! Колінковецький ЗНЗ © 2011-2020Украина онлайн InterNetri.Net