Субота, 24.10.2020, 00:57 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Яке Ваше улюблене шкільне свято?
Всього відповідей: 247
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільний музей

Що таке музей?
Що таке музей - це  запитання, на перший погляд, видається дивним. Хто ж не був у музеї бодай один раз у своєму житті?! Які асоціації викликає у вас саме слово «музей»? За дослідженнями закордонних фахівців, це слово у більшості людей стало синонімом до слів «нудний», «монотонний», «нецікавий», «незрозумілий», оскільки музей показує минуле, застаріле, нецікаве.
З плином часу все минає і змінюється. Те, що залишається, стає пам'яттю. Людина росте і розвивається завдяки ній. Суспільство теж має свою пам'ять, інакше воно б просто не існувало. І пам'яттю суспільства є культура, точніше пам'ятки культури.
Упродовж усієї історії людина через збирання предметів зі свого оточення виявляла ставлення до дійсності. Феномен збирання, вивчення значень зібраних предметів і передавання цих знань іншим притаманний людській культурі на всіх етапах довгого шляху її розвитку. Тільки форми збирання були різні: від ковчега Ноя, через тезауруси при грецьких храмах і пінатеки (зібрання картин у Древній Греції), релікварії середньовічної церкви, кунсткамери при дворах вельмож до перших публічних музеїв кінця XVII і початку XVIII ст., що розвинулись у сучасні музеї.
Сучасний музей виконує важливу суспільну місію. За визначенням Міжнародної Ради Музеїв (ІСОМ) музей — неприбуткова постійно діюча інституція, яка служить суспільству і його розвитку та відкрита для відвідувачів. Музей збирає, зберігає, досліджує й експонує з метою навчання та розваги предмети, які свідчать про природне і культурне оточення людини.
Тому головним у музеї має бути відвідувач, який живе своїми потребами. І не завжди потреби пізнавати світ є визначальними. Сьогодні потреба у знаннях витісняється іншими спокусливими можливостями проведення вільного часу. Сучасні інформаційні технології створюють таку ілюзію доступності знань, за якої внут¬рішні зусилля для засвоєння цих знань починають видаватися марними й непотрібними.
Збирання предметів культури і природи (одна з функцій музею) пов'язане з функцією колективної пам'яті. А використання пам’яті передбачає різні форми комунікації, передання інформації. Музей накопичує знання і поширює їх через матеріальні предмети, так звані музеалії. Тому тут велику роль відіграють методи і форми знань за допомогою різноманітних органів чуття. Сьогодні долучення дітей та підлітків до світової культури важливим напрямком педагогіки. Адже музей не тільки "ілюструє" і навчає, він формує в людини особисте емоційне ставно тих чи тих фактів. Тому сьогодні особливо актуальним і розвитку музейної педагогіки, тобто напрямок музейної і. спрямований, перш за все, на вирішення завдань активізації творчих здібностей здібностей особистості. Відтак провідною тенденцією музейної педагогіки стає у цьому зв'язку перехід від одиничних та епізодичних контактів із відвідувачами до створення багатоступінчастої системи музейної освіти, долучення до музею та його культури.
Категорія: Шкільний музей | Додав: admin (15.08.2012)
Переглядів: 2783 | Теги: Що таке музей | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
Колінковецький ЗНЗ
Головна, 52
с. Колінківці
Хотинський район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! Колінковецький ЗНЗ © 2011-2020Украина онлайн InterNetri.Net