Понеділок, 30.03.2020, 03:26 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Яке Ваше улюблене шкільне свято?
Всього відповідей: 247
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільний музей

Робота з музейним фондом
Щоб фонди шкільного музею були корисними і в навчальній, і в науковій роботі, вони мають бути повними. Окремо взята фотографія промовлятиме набагато менше, ніж родинний альбом; лист, хай навіть дуже змістовний, розповість набагато більше, якщо його прочитають разом з іншими матеріалами родинного архіву (щоденником, іншими листами, спогадами, посвідченням, довідками тощо). Тому потрібно намагатися збирати комплекси матеріалів у тому вигляді, в якому їх зберіг попередній власник.
У процесі збиральної роботи до музею можуть потрапити і профільні предмети. З них формують обмінний фонд. Це сприятиме звільненню основного фонду від непотрібних речей, створить передумови для його поповнення завдяки обміну з іншими музеями.
Облік музейного фонду
Одночасно з надходженням предметів потрібно здійснювати їх опис фіксуючи в інвентарній книзі назву предмета, автора, точне або приблизне датування, зовнішні ознаки.
Опис письмових джерел потребує зазначення кількості аркушів, наявності ілюстрацій, характеристики обкладинки, зокрема її кольору.
Опис зображувальних предметів має містити сюжет, імена зафіксованих (на фото) осіб, особливості їх зовнішності.
Опис речових предметів потребує зазначення виробничого маркування, кольору, форми, техніки виконання тощо.
Усі матеріали, занесені до інвентарної книги, складають фонд шкільного музею. Оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної культури складають основний фонд. До складу науково- худоміжного фонду входять предмети, виготовлені для потреб експозиції.
Той самий предмет можна віднести в одному випадку до основного. в іншому — до допоміжного фонду. Якщо, наприклад, маркет меморіального будинку, виготовлений учнями, призначено хвиля історичного музею, він — допоміжний предмет (адже він не є першоджерелом знань про минуле). Цей же макет увійде ю основного фонду в музеї історії школи, якщо історія закладу пов'язана з цим будинком.
Складання картотеки
Щоб керівник музею, учнівський актив мали чітке уявлення про музейні фонди, фахівці рекомендують приділяти належну увагу науковому опису предметів. Ідеться про складання картотек (паперових та/або електронних): інвентарної, предметної, імені хронологічної, географічної. Наявність музейних картотек допоможе педагогові актиавізовувати матеріали основного та допоміжного фондів. Складання карток і подальша робота з ними прещеплюватиме учням навички наукової організації праці.
Наведу приклад діяльності Музею історії Святошинського району. Окремі предмети, що мають значну історико-культурну цінність, відображено тут у каталозі з додатковою щодо інвентар’я книги інформацією. Типологічна картотека, побудована за струї турою, розробленою науковцями московського Політехнічного музею, — незамінний помічник під час підготовки виставок. Маємо також іменний покажчик до фондів — надійний путівник для користувача, дослідника, журналіста.
Категорія: Шкільний музей | Додав: admin (05.09.2012)
Переглядів: 651 | Теги: музейний фонд | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
Колінковецький ЗНЗ
Головна, 52
с. Колінківці
Хотинський район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! Колінковецький ЗНЗ © 2011-2020Украина онлайн InterNetri.Net