Субота, 24.10.2020, 00:25 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Чи потрібна шкільна форма?
Всього відповідей: 185
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільний музей

Культурно-освітня діяльність музею
Провідним видом діяльності сучасного музею (окрім збирання, зберігання та вивчення музейних експонатів) є культурно-просвітницька робота, перш за все, з дитячою та підлітковою аудиторією.
У сучасних умовах культурно-освітня діяльність орієнтована на особистість потенційного і реального музейного відвідувача, у зв’язку з цим можна визначити такі її  основні напрямки: інформування, навчання, розвито творчих начал, спілкування і, традиційно, відпочинок. Виділення цих напрямів слід уважати досить умовним, адже вони мобільні та часто тісно пов’язані між собою або перетинаються в будь-яких аспектах. Розглянемо більш детально сутність кожного з напрямів.

Інформування
Інформування — це зазвичай перший ступінь освоєння музейної інформації, тобто попереднє отримання відомостей про музей, склад та зміст його колекцій або про окремі музейні предмети, а також із питань, пов'язаних з профілем музею, різними напрямками його діяльності. Інформування здійснюється за допомогою таких традиційних форм, як лекція та консультація. Однак сучасний рівень розвитку інформаційних технологій передбачає їх впровадження  та активне використання в музеї, наприклад, завдяки створенню спеціального інформаційного центру. Найчастіше цього використовується всесвітня мережа Інтернет. Розташовані у віртуальному середовищі інформаційні системи містять які зображення експонатів із зазначенням їх розташування, супровідну та роз'яснювальну інформацію.

Навчання
Другий ступінь освоєння музейної інформації на якісно новому рівні — навчання, що має включити передачу і засвоєння знань, а також придбання умінь і навичок у процесі музейної і мунікації.
Навчання в музеї передбачає отримання додаткових або альтернативних знань, які неможливо або не повною мірою моя отримати в інших освітніх установах. Цьому сприяє і впровадження музейно-педагогічних програм, заснованих на знайомстві й і вченні предметів-оригіналів.

Розвиток творчих начал
Розвиток творчих начал уважають чи не найскладнішим ступенем осягнення музейної інформації. Розвиток творчості передбачає максимально ефективне використання потенціалу музею для виявлення схильностей і розкриття творчих здібностей особистості. У музеї є всі умови для стимулювання творчого процесу: унікальна можливість «входження» в систему кращих зразків традицій, прикладів культури минулого. Цей напрямок може бути реалізовано у формі студії, творчої лабораторії або фестивалів, вікторин, ігор чи навіть елементів театралізації.

Спілкування
Окрім того, музей надає широкі можливості для спілкування з насиченою цікавою інформацією паралельно зі змістовні міжособистісним спілкуванням. Воно може бути організованої у формі зустрічі, клубу, олімпіади, посиденьок або у іншій нетрадиційній формі.

Відпочинок
І, нарешті, найбільш традиційна функція — відпочинок. Це насамперед організація вільного часу відповідно до бажань і  кувань музейної аудиторії, задоволення потреби у відпочині в музейному середовищі. Більша частина таких форм дозвіл: розрахована на різновікову аудиторію (ярмарок, карнавал, День дверей, музейне свято, концерт, КВК тощо), але є і спеціально розроблені форми відпочинку і розваги для певних категорій відвідувачів (ігрова кімната для дошкільнят, «ялинка» в музеї для молодших школярів, чаювання для відвідувачів старшого віку, бал у музеї).
Категорія: Шкільний музей | Додав: admin (15.08.2012)
Переглядів: 1430 | Теги: діяльність музею, освітня, Культурно | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
Колінковецький ЗНЗ
Головна, 52
с. Колінківці
Хотинський район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до Колінковецького ЗНЗ на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! Колінковецький ЗНЗ © 2011-2020Украина онлайн InterNetri.Net