Неділя, 05.12.2021, 05:51 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Який Ваш улюблений предмет?
Всього відповідей: 829
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Ми пишем - про нас пишуть » Освіта Буковини

Досвід роботи шкільного історико – краєзнавчого музею Колінковецького НВК
Народ, який  не вивчає свого минулого, приречений на забуття. На сучасному етапі розвитку суспільства, роль шкільних музеїв надзвичайно велика. Саме на шкільні музеї покладено функцію збирання, вивчення, обробки, збереження, оформлення та пропаганди матеріалів минулого українського народу, а також гідного виховання молодого покоління. Зберігаючи історію, культуру і традиції кожного українського села, таким чином збережемо минуле всього українського народу. З цим завданням успішно справляється шкільний історико – краєзнавчий музей села Колінківці.
Формування сучасного шкільного музею розпочато в 1989 році. Все своє життя присвятив збору документів та експонатів засновник шкільного музею села Колінківці, нині покійний, Тофан Г.К., його справу гідно продовжили Бойко О.О, та Рогожа А.М. На перших порах музей розташувався в одній кімнаті, та постійне поповнення експонатами призвело до перенасичення експозицій. В травні 2001 року, після реставрації, експонати були перенесені в приміщення старої школи( якій виповнилося 100 років), збудованої ще за часів царської Росії, а 4 січня 2002 року був виданий директором школи Боярин Н.М. наказ № 4 по Колінковецькому середньому загальноосвітньому навчально-виховному комплексу «Про створення історико-краєзнавчого музею при Колінковецькому НВК». Саме приміщення свого роду - історична пам'ятка.
Стиль побудови, товщина стін не характерна для сьогодення, стіни змуровані з каменю, а їх товщина 90 см.
    Музей працює за тематико-експозиційним планом, як музей історико краєзнавчого профілю. Сьогодні він налічує 4 зали: «Селянська хата кінця ХІХ початку ХІХ ст.», «Село Колінківці в древні часи та в період середньовіччя», «Етапи нової та новітньої історії розвитку села», «Природа рідного краю». 
    Музей постійно організовує тематичні виставки, присвяченні видатним подіям в історії людства, нашої держави, рідного села. Це систематичне проведення виставок до Дня Перемоги, Дня Збройних сил України, річниці виведення військ з Афганістану, голодомору та ін.
Крім експозиційної та екскурсійної роботи на базі музею проводиться відкриті та робочі уроки, різні свята, семінари, методоб’єднання районні, обласні, республіканські. Часто проводяться зустрічі з ветеранами, видатними діячами села, району, області. Одним з почесних гостей музею став перший льотчик-космонавт Незалежної України Леонід Каденюк. Під час роботи літнього пришкільного табору всі учні школи мають змогу відвідати музей та прослухати екскурсію. При музеї створено дві групи екскурсоводів: молодшу та старшу.
Бібліотечний фонд музею, консультації співробітників, використовуються для написання рефератів, повідомлень, доповідей, наукових робіт учнями Колінковецького навчально-виховного комплексу. 
На базі музею щороку захищаються та займають призові місця роботи на всеукраїнському конкурсі «До оберегів Відродження» в секції «Шкільні музеї»:
  • «Свята спадщина» – 2002 рік
  • «Мовою документів» – 2003 рік
  • «Археологічні дослідження на території села Колінківці» – 2004 рік
  • «Кам’яні знаряддя праці» – 2005 рік
  • «Бронзовий браслет» -2006 рік
  • «Картографічні документи» – 2007 рік.
  • «Історія села Колінківці» – 2008 рік
  • «Історія бабусиної сорочки» – 2009 рік
  • «Козаки на Буковині та Бессарабії» - 2010 рік (випущено збірку).
Зараз ми готуємо роботу «Історія села Колінківці в експонатах шкільного історико – краєзнавчого музею». Також на базі музею функціонує гурток «Музеєзнавство»(керівник Рогожа А. М), де учні мають змогу отримати знання як теоретичного, так і практичного характеру(збирати та описувати експонати, формувати картотеку, оформляти експозиції). В школі систематично проводиться конкурс «Поповни скарбничку шкільного музею», найактивніші учасники якого нагороджуються похвальними листами. Учні активно приймають участь і завдяки цьому шкільний музей постійно поповнюється експонатами(старовинний одяг та взуття, паперові гроші та монети, речі часів Першої Світової та Великої Вітчизняної війни, фотографії , документи та ін.).  
У грудні 2009р Колінковецький історико – краєзнавчий музей  став переможцем «Першого всеукраїнського конкурсу громадських музеїв» у номінації «Краще експозиційне оформлення».  В лютому 2010 року йому присвоєно звання «Зразковий музей» за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження  надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам’яток історії, культури і природи.
Рада музею, педагогічний та учнівський колективи комплексу і надалі продовжують пошукову роботу з метою поповнення матеріалами експозицій у всіх залах, та сподівається на нові не менш вагомі результати.
А.М.Рогожа
вчитель географії
Колінковецького НВК
Хотинського району
Категорія: Освіта Буковини | Додав: admin (30.09.2011)
Переглядів: 2298 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
Місяць цифрової грамотності
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2021Украина онлайн InterNetri.Net