Неділя, 05.12.2021, 05:25 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Яке Ваше улюблене шкільне свято?
Всього відповідей: 250
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Ми пишем - про нас пишуть » Буковина

Школа, в якій навчаються... вчителі
 У Хотинському районі, в с. Колінківці є навчальний заклад, який по праву можна назвати рекордсменом. Ось уже протягом п'яти років вихованці Колінковецького навчально-виховного комплексу (НВК) займають призові місця в конкурсах «Кращий читач», «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», беруть участь у обласному форумі «До оберегів відродження», захисті наукових робіт, обласних змаганнях зі спортивного орієнтування, фестивалях народної творчості, виступах агітбригад...
Однак рекорди б'ють тут не тільки учні, а й вчителі. Майже кожен працівник школи має в своєму доробку перемогу в таких конкурсах як «Учитель року», «Класний керівник року». Вони проводять майстер-класи, беруть участь у районних, обласних, всеукраїнських семінарах, друкуються в газетах «Освіта Буковини» (колишня «Крайова освіта»), «Все для вчителя» та «Шкільний світ».
Людина, яка працює в сфері освіти, або ж знайома зі специфікою роботи вчителя, може закинути, що, мовляв, брати участь у семінарах та друкуватися у фахових виданнях – обов'язок кожного педагога. Проте для колінковецького педколективу це стало покликанням.
Який же секрет успіху учнів та вчительського колективу Колінковецького НВК? Про це ми і запитали директора комплексу Настасію Боярин.
- Нашу роботу проводимо в шести напрямках: партнерство, лідерство, навчання протягом усього життя, волонтерство, розвиток громади та залучення батьків. Щодо першого напряму, то ми співпрацюємо зі школами району та області, а також кожного тижня відбувається урочиста лінійка, яка розпочинається із молитви, а вже потім діти виконують Гімн України. У школі є імпровізований куточок духовності. Тут, на стінах в коридорі, висить майже 30 ікон. Першу привезла з Банченського монастиря сама Настасія Михайлівна. Є тут і образи, які привезли й самі учні – з Одеси, Вінниці, сусідньої Молдови.
Щорічно проводяться акції милосердя. Так, минулого року школярі зібрали 7 тисяч гривень на операцію колишній вчительці, а також передали 5 тисяч гривень дівчинці, як необхідна була операція на серці. Духовність та милосердя у вихованні дитини тут на першому місці.
Для того, аби було видно внесок кожного працівника, директор школи запровадила своєрідну таблицю досягнень.
- Протягом п'яти років вчитель бере участь у педрадах, проводи майстер-класи для своїх колег, конференції, семінари, друкується у фахових виданнях, готує учнів до захисту наукових робіт. Усі ці види роботи ми позначаємо певним символам і наклеюємо на нашу дошку досягнень. І одразу видно, хто і як працював. Це враховується при атестації та розподілі премії, що видається в кінці року, – розповіла Настасія Боярин.
Також у школі проводяться ділові ігри для вчителів. Це дає змогу поділитися кожному своїми напрацюваннями. Як відомо, доповідь не дуже сприймається слухачами. Тому в Колінковецькому НВК усе відбувається в ігровій формі. У ролі учнів виступають самі вчителі, які виконуй певні завдання, і «граючись» застосовують методи, прийоми, завдання, які використовуються у навчанні та вихованні учнів.
- Однак не лише із вчителями проводяться ділові ігри, а й з батьками. Адже виховання дитина отримує передусім удома. Тому батькам необхідно знати, як виховати цікавість до навчання, до всього нового та повагу до старших, - продовжила розмову Настасія Михайлівна.
Допомогти у виховній справі педагогам і батькам може відповідна фахова література. Тому чимало коштів виділяється на придбання та передплату книг та журналів. І учень, і вчитель безпосередньо може готуватися до конференцій та уроків у бібліотеці.
- Книжка вчить, книжка розвиває. Тому бібліотека є кабінетом №1 у нашій школі, - з гордістю сказала директор. - Навіть колишні випускники приходять та беруть на вихідні необхідну літературу, аби підготуватися до лекцій та семінарів.
Не кожний навчальний заклад може дозволити собі передплату на цілий рік фахової літератури для усіх вчителів-предметників. Максимум, на що спроможні деякі сільські школи, - придбати один-два номери журналу «Все для вчителя» або газету «Освіта Буковини». І мало хто з директорів може віддати на цю справу власну премію, як це зробила Настасія Михайлівна.
Така от школа, де увагу звертають не тільки на фізичний та розумовий розвиток учня, а й духовний, коли навчаються не тільки діти, але й учителі з батьками, тільки тоді можливо досягнути відповідних результатів та побити усі відомі рекорди.
Тетяна ТРЕБИК.
Хотинський район
Категорія: Буковина | Додав: admin (29.09.2011)
Переглядів: 989 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу
Місяць цифрової грамотності
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-school.org/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2021Украина онлайн InterNetri.Net