Мабуть не випадково доля розпорядилася так, що 22 квітня (Всесвітній день Землі) у Колінковецькому ЗНЗ І-ІІІ ст. відбулася зустріч з науковцями Львівського національного університету ім.І.Франка. Почесними гостями нашого закладу стали заступник декана геологічного факультету, завідувач кафедри геології, доцент Ціхонь Сергій Іванович та старший науковий співробітник ЛНУ, завідувач кафедри петрографії, професор Гулій Василь Миколайович з дружиною Оксаною Михайлівною. Також на зустрічі були присутніми голова сільської ради с.Колінківці Мельник Дмитро Іванович та вчитель-пенсіонер Бойко Олександр Олександрович.
Гостей радо зустріли адміністрація школи на чолі з директором Унгурян Людмилою Миколаївною. В шкільному історико-краєзнавчому музеї вони мали можливість послухати цікаві екскурсії, які провела завідуюча музеєм Унгурян Н.В з групою школярів-екскурсоводів. Пізніше в актовому залі школи на гостей чекала візитка школи з танцювальними та пісенними номерами (під керівництвом заступника директора з виховної роботи Ілащук М.М, та педагога-організатора Шкраби О.Т), виступ екологічної агітбригади «Надія» (керівник вчитель біології Гаврилець А.Т), та доповідь юних науковців Ілащука Миколи (6-Б), та Балана Вячеслава (11-Б) на тему «Унікальне диво природи – грязьовий вулкан с. Колінківці» (керівник вчитель географії Рогожа А.М).
Основною метою зустрічі було обговорення питання щодо подальшої співпраці між ЛНУ ім.І.Франка та Колінковецьким ЗНЗ (підписано договір про співпрацю) з метою системного спостереження за діяльністю грязьового вулкану с.Колінківці. Тож не дивно, що зустріч продовжилась екскурсією до грязьового вулкану. Василь Миколайович пояснив юним дослідникам-краєзнавцям, як правильно спостерігати за діяльністю геологічного об’єкту. Також, науковці ЛНУ обіцяли допомогти зібрати необхідні документи для подання в Міністерство екології та природних ресурсів, на присвоєння грязьовому вулкану статусу геологічної пам’ятки України. Сільський голова, Дмитро Іванович, з свого боку також обіцяв надати посильну допомогу, щодо вирішення даного питання якомога швидше.
На згадку про зустріч усі присутні зробили спільну фотографію на фоні грязьового вулкану. Науковці ЛНУ були дуже вражені теплим прийомом, та запросили групу юних науковців-ентузіастів, разом з вчителями, зі зворотнім візитом до себе в гості.
Більше фото у фотоальбомі
|